2014 Kaban Modelleri

12 Kasım 2013 Salı, 11:17
Vücut tipinize en uygun kabanı nasıl bulursunuz? Kış sezonu için alışveriş yaptığınızda vücudunuza en uygun kabanı almayı düşününüyor musunuz?...

Vücut tipinize en uygun kabanı nasıl bulursunuz?

Kış sezonu için alışveriş yaptığınızda vücudunuza en uygun kabanı almayı düşününüyor musunuz? Genellikle aldığımız kabanın güzelliğine ve fiyatının uygunluğuna dikkat etsek de acaba yanlış birşey mi yapıyoruz?

Kaban alırken uzun süre kullanacağınız bir parça olduğu için düşünmeniz gereken birkaç nokta olabilir. Özellikle de üzerinizde nasıl durduğuna dikkat edebilirsiniz.

Peki hiç, vücut tipinize uygun kabanı bulmaya çalıştınız mı?

Vücut tipinizi belirleyin!

Birçok kadın vücut tipini gayet iyi değerlendirmeyi biliyor. Fakat yine de vücudunuzu birkez daha gözden geçirip tanımakta fayda var. Bazen biz kendimizi aynada farklı görürken arkadaşlarımız bize aksini söyleyebilir.

Bu durumda ölçülerinizi yazarak, vücut tipinizi analiz edebilen programaları kullanarak kendi vücut tipinizi belirleyebilirsiniz.

Kum saati

Kum saati biçiminde bir vücuda sahipseniz, seksi kıvrımlarınızı asla gizlememelisiniz.

Tam aksine sizin hatlarınızı ortaya çıkaracak modelleri tercih etmelisiniz.
Örneğin ince belinizi ortaya çıkaran kerli 2014 kaban modelleri sizin için harika olabilir.

Kare formlu, üzerinize oturmayan, bol modelleri tercih etmemelisiniz.

Ters üçgen ya da Elma

Ters üçgen ya da elma formunda vücuda sahip olanlar geniş yakalı kabanları ya da kemerli trençkotları tercih etmeli.

Göğüs kısmınızı ön plana çıkaran ve gövdenizi uzatan bir kaban modeli aramalısınız. Alacağınız kaban mutlaka göğüs kımınızı ortaya çıkarmalı.

Ne kadar beğenseniz de, çok kabarık , pufidik montlardan ya da göğsünde katmanlar olan modellerden uzak durmanızda fayda var.

Vücut tipinize en uygun kabanı nasıl bulursunuz?

Minyon vücut tipine sahip kadınlar vücutlarını uzatacak modelleri tercih etmemliler. Fazla kabarık kabanlar sizin narin hatlarınıza uygun değildir. Aynı şey uzun patolar ve çift göğüs parçalı kabanlar için de geçerlidir.

İnce hatlarınıza yakışacak ceket tarzı , kaşe kısa paltolar size çok yakışacak.

Dikdörtgen ya da Erkeksi

Eğer vücudunuzu daha kıvrımlı göstermek istiyorsanız, terzi elinden çıkmış gibi kalıplı ve göpüs kısmı oturan modelleri tercih etmelisiniz.

Beli kemerli ya da göğüs kısmı büzgülü modelleri de deneyebilirsiniz, böylece dikkatleri güzel kalçalarınıza ya da göğüsünüze yöneltmiş olacakasınız.

İri hantal modellerden kaçının, bu tarz kabanlar sezonun trendleri arasında olsa bile tercih etmemelisiniz.

Armut ya da Üçgen

Armut ya da üçgen vücut tipine sahip kadınlara en çok yakışanlar, A yaka ve bele oturan etekli 2014 kaban modelleridir. Bu tarz kabanlar vücut hatlarınızı ortaya çıkarırken, göğüs ve kalçanızın birbirine orantılı görünmesini sağlar.

Ayrıca kapşonlu kabanlar, güzel omuz süslemeleri ve boyun kısmı hareketli modelleri de tercih edebilirsiniz. Uuzunluk olarak orta boy ya da diz hizasında modeller tercih edin.

Hayat tarzı

Kaban alırken dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise hayat tarzınız. Eğer çok hareketli ve sürekli dışarıda geçen bir hayatınız varsa ve siz kendinize beli kemerli bir trençkot aldıysanız, bu sizi soğuktan korumayacağı için pek kullanışlı olmayacaktır.

Bir kabanı çok beğendiğiniz için değil ihtiyaçlarınıza uyduğu için almalısınız. Sizi soğuktan koruyabilmesi, rüzgar geçirmiyor oluşu ve kalınlığı gibi önemli detayları atlamayın.

33467

44097 44088 44089 44091 44092 44094 44095

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yaşam ve İnsanlar