Anne, Bebek ve Kadın Forumu - Pembe.net

Hoşgeldin, sen de hemen aramıza katıl. Türkiye'nin en büyük kadın forumunda aradığın herşey var. Meraklı anneler, öğrenen kadınlar, sağlıklı ve eğitimli bayanlar, hayvanseverler, lezzetli parmaklar, gelinler ve görümceler burada! Konu aç, mesaj yaz, üyeler ile sohbet et ve profilini düzenle. Forumumuza üye olmak tamamen ücretsiz!

6 Basit Teknikle Bebek Masajı

Admin

Burcu Önder
Yönetici
Katılım
21 Haz 2020
Mesajlar
147
Beğeniler
0
Puanları
185
Konum
Çanakkale
Web sitesi
www.pembe.net
Bebeğinizi rahatlatmak için kullanabileceğiniz önemli yöntemlerden biri de ona masaj yapmak. Bu yazımızda sizin için masaj tekniklerini 6 tekniğe indirerek basitleştirdik. Her hareketi 1 dakika kadar yapmaya ve parmak uçlarınızla hafifçe baskı uygulamaya özen gösterin. Masaja başlamadan önce aşağıda listelenen eşyaların yanınızda bulunmasında fayda olacaktır:

  • Bebeğinizin üzerinde yatacağı düz bir zemin ve rahat bir mat veya battaniye.
  • Bebek yağı
  • Fazla yağı temizlemek için peçete veya havlu kağıt
  • Bebeğinizin üşümemesi için masaj yapmadığınız bölgelerini örtebileceğiniz bir battaniye veya yumuşak bir havlu
  • Bebeğinizi sakinleştirmesi için bir emzik
  • Loş ışık
  • Rahatlatıcı müzik
bebekmasajı1.jpg

1. Bebeğinizi karın üstü, başı sağa veya sola dönecek şekilde yatırın. Ellerinizi bir kaç damla bebek yağı ile nemlendirin. Bebeğinizin alnından ensesine kadar olan bölgeyi yavaşça, parmak uçlarınızı kullanarak ovalayın.

2. Bebeğinizin omuzlarından sırtının ortasına kadar olan bölgeyi, bir seferde bir tarafı yapacak şekilde ovalayın.
bebekmasajı2.jpg
bebekmasajı3.jpg
3. Bebeğinizin omurgasına herhangi bir baskı uygulamadan ensesinden beline kadar iki elinizi de kullanarak yukarıdan aşağıya doğru ovun.

4. Aşağı yukarı bir hareketle bebeğinizin baldırlarını ve üst bacaklarını yine parmak uçlarınızı kullanarak hafifçe ovun.
bebekmasajı4.jpg
bebekmasajı5.jpg
5. Bebeğinizin bacaklarına uyguladığınız masaj tekniğini aynı şekilde kollarına uygulayın.

6. Bebeğinizi sırtüstü kalacak şekilde çevirin. Bacaklarına ve kollarına uyguladığınız masajı kol ve bacak içlerine tekrar uygulayın. Yavaş hareketlerle boynundan göbek deliğine kadar yukarıdan aşağıya bir hareketle ovarak masajı bitirin.
bebekmasajı6.jpg
 
Üst