Anne, Bebek ve Kadın Forumu - Pembe.net

Hoşgeldin, sen de hemen aramıza katıl. Türkiye'nin en büyük kadın forumunda aradığın herşey var. Meraklı anneler, öğrenen kadınlar, sağlıklı ve eğitimli bayanlar, hayvanseverler, lezzetli parmaklar, gelinler ve görümceler burada! Konu aç, mesaj yaz, üyeler ile sohbet et ve profilini düzenle. Forumumuza üye olmak tamamen ücretsiz!

Covid Korona oldum ve tecrübemi aktarayım

Admin

Burcu Önder
Yönetici
Web sitesi
www.pembe.net
Değerli arkadaşlar, ben bir uzman doktorum. Ateş ve miyalji (kas ağrıları), halsizlik ile başlayan sikayetlerimin 2.gununde test yaptırdım ve pozitif geldi. Sonra tat ve koku kaybı eklendi, zaman zaman baş ağrısı, göz ağrısı, ishal olabilmekte.

Bu hastalık kesinlikle farklı hissettiriyor. Başka bir şeye benzemiyor. Ben daha önce böyle bir miyalji yaşamadım. Solunumda sıkıntı geliştiği için 4 gün de hastanede yattım ve şimdi eve çıktım. Moral, motivasyon çok önemli. Ben basta moralimi tabi çok bozdum. Bu süreçte ailenizin kıymetini anlıyorsunuz. Neler yaptım bu yaşa kadar, neler yapmalıydım? Bir şansım daha olursa neler yapmalıyım? Insan hepsini masaya yatırıyor. Paranın, pulun, saçma sapan kafaya taktığınız şeylerin, gereksiz insanların hiçbir önemi tabi kalmıyor. Allah tüm dünya insanlarına yardım etsin. Zor bi hastalık. Ben tüm dünyanın ve dünya tıbbının bunca zamandır bu hastalıkla ve tedavisiyle uğraşıp bir şeyler bulamadığına da inanmıyorum. Masum değiller. Acımasız kapitalist dünya düzeninin bir getirisi bu virüs.

Bir kere şunu belirtmek lazım ki hastalık tek tip değil. En sık belli başlı semptomları olsa da herkeste farklı ilerleyebiliyor süreç. Bu yüzden semptom konusunda uyanık olmakta ve test yaptırmakta fayda var. Ben dün hastaneden çıktım, test aldılar o da pozitif geldi. Ilk tanının üzerinden 6 gün geçmişti. Hocam 5 gün sonra tekrarlarız dedi. Amaç negatif saptayıp tekrar işe başlatmak, 14 gün kuralı sağlıkçıda işlemiyor. Koku tamamen gitti, tat duyusu çok büyük oranda azaldı. Güçlü bir motivasyon şart bu hastalığı yenmede. Umarım hastalık kalıcı bir sekil bırakmaz veya ilerde farklı biçimde reaktive olmaz.

Öksürük arada bir oluyo, tabi bu akciger tutulumunun derecesi ile alakalı. Bende hafif. Hastanede çalışıyorum ve yeni normal dedikleri şeyde herkesten bulaşma ihtimali var. Belirtiler de birkac günde ortaya çıkıyor. Iyi dilekleriniz icin teşekkür ederim. Bu hastalıkla ilgili bilinenler hala denizde damla diye düşünüyorum.